Android na PC

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek6 gwiazdek7 gwiazdek8 gwiazdek9 gwiazdek10 gwiazdek (oddanych głosów: 16, średnia ocena: 8,94)
Loading...

Instalację Androida na domowym komputerze musimy zacząć od pobrania odpowiedniej paczki przygotowanej przez zespół Androida. Android SDK (pakiet oprogramowania, w skład którego wchodzi Android emulator) waży około 37 MB i jest przeznaczony na platformy Windows, Mac oraz oczywiście Linux.

Android na PC zrzut

Możliwość wyboru 3 platform

Android na PC – instalacja SDK

Po pobraniu jak każdy program musimy go zainstalować. W tym poradniku pokażę jak ową instalację i konfigurację wykonać na systemie Windows XP Professional. Instalacja jest dość prosta i przebiega w miarę szybko. Zalecam instalację w folderze bez SPACJI w nazwie. Pomoże to uchronić przed występowaniem czasami błędów przy uruchamianiu programu.

Android emulator instalacja

Instalacja

 

Instalacja przebiegła pomyślnie. Wszystkie składniki zostały zainstalowane, więc przechodzimy do uruchomienia programu Android SDK Tools.

Poprawnie Wykonana instalacja

Poprawnie Wykonana Instalacja

 

Android na PC – instalacja Android 2.1

W tej części skupimy się na instalacji Android 2.1 (API 7). Pozwoli nam to w szybki i łatwy sposób uruchomić Androida (a raczej Android emulator) na naszym komputerze. Zaznaczamy wszystkie pakiety jakie są dostępne w zakładce Android 2.1 i instalujemy klikając Install Packages. Akceptujemy wszystkie napotkane pytania. Aktualizacji trwa dobre kilkanaście minut mamy czas na zrobienie dobrej kawy :)

Instalacja składników

Instalacja Android 2.1

 

Chyba najtrudniejszy etap całego poradnika to stworzenie i konfiguracja emulatora Android. Klikamy NEW i  w pole Name: wpisujemy oczywiście dowolnie wybraną nazwę w tym wypadku android-mania.pl :) . Target: wybieramy zainstalowaną wersję Androida czyli 2.1 . Size: jest to rozmiar pamięci możemy ustawić go do 1025 GiB więc mamy możliwość sporej zabawy, ale ja ustawiłem 1024 MiB jest to wartość optymalna i polecana przez moją osobę. Resztę zostawiamy bez zmian.

Konfiguracja

Konfiguracja

 

Jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie musi wyglądać to tak jak na zdjęciu poniżej. Nie pozostaje nam nic innego jak kliknąć START, aby zacząć zabawę.

Poprawnie stworzony plik konfiguracyjny

Poprawnie stworzony plik konfiguracyjny

 

Sukcess! Jesteś kimś, udało Ci się poprawnie zainstalować emulator Androida. Nie było to łatwe ale się udało, a My serdecznie gratulujemy.. i zapraszamy do zabawy tą platfromą.

Działający emulator Androida

Działający emulator Androida

 

No to na sam koniec. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej witryny przez swoje urządzenia mobilne z Androidem! Oczywiście bez nich też możecie.. :)

Działający internet!

Działający internet!

Możesz zostawić komentarz, albo śledzić z własnej strony.

7 odpowiedzi to “Android na PC”

 1. Piotr pisze:

  Dziękuję

 2. maciek pisze:

  Tego szukałem! Dzięki wielkie za opis,więcej takich poradników by się przydało :) pozdrawiam.

 3. Pietrek pisze:

  Witam, zainstalowalem emulator. Wszystko sie wlacza, ale jest jeden powazny problem. Android nie zapamietuje ustawien i aplikacji. Po wylaczeniu i uruchomieniu system jest czysty…
  Czy ktos wie jak temu zaradzic?

 4. […] android na PC pozwala nam zainstalowanie wielu aplikacji, które ochoczo są użytkowane przez wielu z pośród […]

 5. […] android na PC umożliwia nam zainstalowanie różnorodnych aplikacji, które z przyjemnością są używane przez […]

 6. HeHeSzEk pisze:

  Fajne, właśnie sobie gram w pixel gun 3D na komputerze :D

 7. mcgeruuuu pisze:

  A jak instalować gry APK? :)

Zostaw komentarz